دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا سالانه 130000 نفر از دانشجویان بین المللی پذیرش می کنند. هزینه های تحصیلی در کانادا به طور کلی کمتر از ایالات متحده، انگلستان، استرالیا و نیوزیلند است.
دانشگاه های کانادا در سطح جهانی شناخته شده اند و از استانداردهای بالا برخوردار هستند. سه دانشگاهی که در 100 رتبه برتر دانشگاه QS قرار دارند: دانشگاه تورنتو در رتبه 28 ام ، دانشگاه مک گیل در رتبه 33 و دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه 47 قرار دارند.
در اکثر دانشگاه ها، مقاطع تحصیلی پیشرفته از لیسانس تا دکترا ارائه می شود. همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه ها نسبت به کالج ها بالاتر است.
جهت اقدام برای پذیرش در دانشگاه های کانادا ، دانستنِ حداقل شرایط ورودی مهم است گرچه شرایط پذیرش دانشگاه ها متفاوت است اما پیش نیاز همه ی آنها ، داشتن مهارت زبان است.
هزینـه ها
هزینه تحصیل دانشجویان دانشگاه های کانادا در هر دانشگاه و دوره متفاوت است. هزینه ها به طور کلی در هر ترم دریافت می شود.
هنگام انتخاب یک دانشگاه، دانستن هزینه های تحصیل در آن یکی از مهمترین دغدغه های یک دانشجو است. مسلماً رشته های پرطرفدار مانند پزشکی و وکالت پرهزینه تر از سایر رشته ها هستند؛ رشته دندانپزشکی نیز جزو گرانترین رشته ها با هزینه های بالغ بر 54000 دلار در یک سال می باشد.(اطلاعات استخراجی در سال 2017-2018)
در سال2017-2018 میانگین هزینه های سالانه تحصیلی دانشجویان خارجی 25،180 دلار بود.
در دانشگاه تورنتو هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی از $ 45،690 تا $ 50،780 بسته به رشته تحصیلی هزینه داشت، در حالی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا حداقل $ 34،542 بود.
علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های اجباری اضافی برای خدماتی مانند ورزش و انجمن ها به طور میانگین 880 دلار در سال به هزینه های تحصیل شما اضافه می کند. دانشجویان بین المللی نیز موظف به پرداخت هزینه بیمه درمانی هستند که توسط دولت کانادا ارائه می شود. هزینه های مراقبت های بهداشتی بین استان ها و موسسات متفاوت است.

دانشگاه های کم هزینه در کانادا

برخی از دانشگاه های کانادا دارای کمترین هزینه های بین المللی در جهان هستند. دانشگاه های Memorial  ، St. John’s در نیوفاندلند و Labrador که هزینه های تحصیل در رشته کارشناسی آنها تقریبا نصف دانشگاه های دیگر است. دانشگاه Brandon  در مانیتوبا با هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی از $ 7،677 - $ 8،100 و کالج دانشگاه Dominican  (اتاوا) که دارای رشته های فلسفی و الهیات است با هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 11،900 دلار ، دانشگاه de Saint-Boniface (Winnipeg ) دارای رشته های هنری و آموزشی با هزینه های متوسط 6،684 دلار برای سال 2017-2018 از جمله دانشگاه های کم هزینه در کانادا به شمار می آیند.  دانشگاه مانیتوبا نیز که در آن بیش از 17 درصد دانشجویان دانشجویان بین المللی هستند دارای هزینه های تحصیلی بسیار مناسبی از 14،500 دلار برای دانشکده های هنر تا 26،500 دلار برای رشته های وکالت می باشد. دراین میان، دانشگاه ساسکاچوان در ساسکاتون نیز دارای هزینه های تحصیلی مناسبی برای دانشجویان بین المللی به طور معمول از 18،100 دلار تا 22،300 دلار متغیر است. در دانشگاه های Arcadia ، Wolfville، Nova Scotia هزینه تحصیلات دانشگاهی بین المللی 19407 دلار می باشد.
اکثر دانشجویان در خوابگاه های دانشگاهی که در محوطه دانشگاه یا در محدوده ای نزدیک به دانشگاه قرار دارند، ساکن می شوند و همه دانشگاه های کانادا دسترسی آسان به اینترنت را دارند.

بورس تحصیلی
دولت فدرال کانادا طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی را ارائه می دهد که اکثریت شامل تحصیلات تکمیلی می شود که بستگی به شرایط دانشگاه ها متفاوت است و در زمان های مختلف شرایط آن توسط وب سایت دانشگاه ها منتشر می شود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا


دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یک مرکز جهانی برای تحقیق و آموزش است که بدر بین 40 دانشگاه برتر جهان و 20 دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. از سال 1915، UBC در زمینه پژوهش دستاوردهای چشمگیری به ارمغان آورده و با دیدگاه کارآفرینی، دانشجویان، کارکنان و استادان را تشویق به بهبود روش های نوین آموزشی کرده و در آنها انگیزه ایجاد می کند. در UBC، قدرت خلاقیت دانشجویان ه به جایی می رسد که بتوانند به ایده هایی مبدل شوند که جهان را تغییر دهند.
UBC متشکل از دو دانشگاه بزرگ ونکوور و Kelowna است که بیش از 60،000 دانشجو از کانادا و بیش از 160 کشور دیگر دارد.

دانشگاه آلبرتا


دانشگاه آلبرتا یکی از 100 دانشگاه های برتر جهان و 5 دانشگاه های معتبر کانادا است که به پرورش نیروهای توانمند از طریق پژوهش، تدریس و نوآوری کمک می کند. این دانشگاه دارای بیش از 100 مرکز و موسسه تحقیقاتی و بیش از 800 رشته متنوع در مقاطع کارشناسی تا دکتری می باشد که از 18 دانشکده و پنج محوطه تشکیل شده و یکی از مراکز برجسته کانادا در زمینه هوش مصنوعی است. بیش از 38،000 دانشجو از 148 کشور مختلف دراین دانشگاه تحصیل می کنند و هر ساله حدود 8،000 نفر از فارغ التحصیلان وارد بازار کار می شوند.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از معتبر ترین و تأثیرگذارترین موسسات آموزش عالی و تحقیقات پیشرفته در جهان است. جامعه دانشگاهی پر جنب و جوش و متنوع با سه شعبه مجزا سبب شده است که بسیاری از جوامع ازجمله بیمارستان های مشهور جهان، پذیرای فارغ التحصیلان این دانشگاه در تمام رشته ها باشند. دانشگاه تورنتو در سال 2018 در اولین رتبه دانشگاه های کانادا قرار گرفت. سیستم آموزشی دانشگاه تورنتو بسیار مشابه دانشگاه های معتبر در انگلستان می باشد. اولین انتشارات دانشگاهی در کانادا و تأسیس اولین دانشکده تخصصی در رشته جنگلداری ازجمله دستاوردهای دانشگاه تورنتو می باشد.

دانشگاه مک گیل


دانشگاه مک گیل در سال 1821 تأسیس شد و شهرت جهانی خود را بعلت موفقیت های علمی و اکتشافات پژوهشی بی نظیری به دست آورد. امکانات پیشرفته، برنامه های آموزشی نوین و تکنولوژی نوین دراین دانشگاه، دانشجویان و استادان برتر جهان را به این دانشگاه جذب می کند.

دانشگاه واترلو


دانشگاه واترلو - دانشگاه نوآوری کانادا - فرصتی را برای کسب مهارت و یادگیری در زمینه های تعاون ایجاد کرده و محیطی غنی از تحقیق و فرهنگ کارآفرینی دارد و با ایجاد آموزش عالی و بی نظیر در عمق یادگیری و کسب تجربه دانشجویان نقش چشمگیری ایفا می کند. در سال 2016، بیش از 20،000 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، درآمدی بالغ بر 240 میلیون دلار با همکاری 6،900 کارفرما در بیش از 60 کشور جهان به دست آوردند. چندی پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان واترلو مشغول به کار می شوند و بازار کار انتاریو را دست می گیرند.

دانشگاه مونترال

دانشگاه ایالتی مونترال در سال 1878 تاسیس شد و تنها دانشگاه زبان فرانسه در کانادا است که در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و یکی از پنج دانشگاه برتر فرانسوی در کانادا است. این دانشگاه دارای 14 دانشکده و مدرسه، دو دانشکده وابسته - HEC Montréal و Polytechnique Montréal - و نیز چندین موسسه بهداشتی وابسته به آن است. بیش از 66،700 دانشجو در حدود 250 دوره کارشناسی و 350 دوره کارشناسی ارشد و دکتری دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشکده UdeM و مدارس وابسته آن شامل 2400 استاد و محقق رسمی است.

دانشگاه اتاوا


دانشگاه اتاوا بزرگترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی و فرانسه) است که دانشجویان می توانند به دو زبان فرانسه، انگلیسی یا هر دو در آن تحصیل کنند. این دانشگاه در پایتخت کشور کانادا واقع شده است و نزدیکی آن به مجلس کانادا، ادارات و سازمان های دولتی فدرال، سازمان های غیر دولتی و غیر انتفاعی، کتابخانه های مهم، موسسات تحقیقاتی و مراکز بهداشتی موقعیت ویژه ای برای آن ایجاد کرده است. دانشگاه اتاوا در سال 1848 تاسیس شده است که 42000 دانشجو در 9 دانشکده در زمینه های هنر، حقوق، آموزش، مهندسی، پزشکی، علوم پایه، علوم بهداشت، علوم اجتماعی و مدیریت دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه مک مستر

دانشگاه McMaster به نام ویلیام مک مستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته ای که به مبلغ 900000 دلار کانادا برای تأسیس این دانشگاه اهدا کرده است، نامگذاری شده است.
هدف دانشگاه McMaster این است که تحولی نوین در زمینه بهبود سلامت و رفاه همه مردم ایجاد کرده و از طریق تحقیق و آموزش به جوامع خدمتی بزرگ کند. این امر سبب شده است که این دانشگاه در سطح جهانی به رتبه 77 دست پیدا کند و در سال 2018 این دانشگاه از طریق Advance HE جایزه توسعه جهانی را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه QUEEN'S

در این دانشگاه شرایط یادگیری استادانه دانشجویان فراهم است و یک محیط جامع تحقیقاتی فراگیر است. این دانشگاه با بالاترین نرخ فارغ التحصیلی در کشور، تعداد زیادی از جوامع بی نظیر و فرصت هایی طلایی را فراهم کرده است.
دانشگاه کوئینز QUEEN'S دارای بیش از 25،000 دانشجو، محقق، استاد و هنرمند است که برنده جایزه نوبل سال 2015 نیز بوده است. این مجموعه طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی تا دکتری در رشته های هنر و علوم اجتماعی، مهندسی و علوم کاربردی، کسب و کار، علوم بهداشتی، آموزش و پرورش، مطالعات سیاسی و حقوق ارائه می دهد.


دانشگاه لاوال

دانشگاه لاوال که در سال 1867 تاسیس شد، در میان بزرگترین دانشگاه های کانادا قرار دارد. بیش از 42،500 دانشجو، حدود 3700 استاد و کادر آموزشی - پژوهشی در 17 دانشکده و بیش از 60 اداره، مدارس و موسسات دراین دانشگاه فعالیت دارند. این دانشگاه در قلب شهر کبک واقع شده است.
با انتخاب این دانشگاه جهت ادامه تحصیل می توانید آینده خود را در یک محیط استثنایی بسازید و راه های موفقیت را برای خود دوچندان کنید. در این دانشگاه حدود 500 رشته از مقاطع کارشناسی تا دکتری وجود دارد.

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری یک دانشگاه تحقیقاتی جامع با چهار پردیس در آلبرتا واقع شده است. این دانشگاه در حدود 34000 دانشجودر دوره های کارشناسی تا دکتری ثبت نام می کند. دو سوم از 173،000 فارغ التحصیل این دانشگاه در منطقه کلگری زندگی و کار می کنند. این دانشگاه دارای یک استراتژیک مشخص است و یکی از پنج دانشگاه برتر دانشگاه کانادا می باشد.

دانشگاه Dalhousie

دانشگاه Dalhousie دانشگاه علمی تحقیقاتی آتلانتیک کانادا و پیشرو در جهت توسعه فکری، اجتماعی و اقتصادی منطقه است. Dalhousie واقع در قلب هالیفاکس در استان نوا اسکوشیا، با یک پردیس کشاورزی در Truro، یک دانشگاه بی نظیر بین المللی است. دراین دانشگاه حدود 19،000 دانشجو از خارج از استان می آیند و 20 درصد آنها را سایر کشورهای جهان پوشش می دهند.
این دانشگاه دارای 13 دانشکده می باشد که تحقیقات و پژوهش های نوینی در تمامی عرصه ها انجام داده و تحولی عظیم در بیمارستان ها، صنعت، دولت ، سازمان ها و دانشگاه ها ایجاد می کنند.