سرمایه گذاری در کانادا

اگر تاجر یا مدیری هستید که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را دارید، دولت‌های فدرال و استانی کانادا، برنامه‌های متعددی تدارک دیده‌اند که می‌توانید از طریق آنها مسیر مهاجرت به کانادا را طی کنید. کانادا قصد دارد از طریق برنامه‌های مهاجرت تجاری و سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، افرادی که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد کانادا دارند، به این کشور جذب نماید. این برنامه‌ها با هدف توسعه ی اقتصادی و بهبود بازار کار کشور از طریق جذب سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و افراد خوداشتغال در خارج از کانادا که دارای سرمایه ی کافی برای فعالیت اقتصادی، بینش قابل توجه در کسب و کار و مهارت‌های کارآفرینی هستند، ارائه می‌شوند. 

كسب درآمد: هزینه‌های پایین و سود دهی بالا از خواسته‌های هر سرمایه گذاری است. این دو فاکتور در کانادا تحقق پیدا می‌کنند. کانادا با دسترسی به بازار غیر موازی و فضای مالیاتی شکست ناپذیر، موقعیت رشد برای سرمایه گذاران در سراسر جهان را فراهم می‌کند.

كاهش ريسك: از پایداری سیاسی گرفته تا بانکداری مطلوب و فساد کم، کانادا یکی از پایدارترین فضاهای کلان اقتصادی را ارائه می‌کند که بسیار مورد توجه سرمایه گذاران است. در سال ۲۰۱۹، سرمایه گذاری خارجی در کانادا ۱۸.۶٪ افزایش یافت و ۴۲.۵٪ بیشتر از میانگین ده سال اخیر بوده است.
رشد و توسعه کسب و کار خود می‌تواند چالش برانگیز باشد اما سرمایه گذاری در کانادا اینگونه نیست. همچنین کانادا یکی از ۱۰ کشوری است که شروع کسب و کار در آن آسان است. 


صنایع قابل توجه برای سرمایه گذاری در کانادا

فناوری

کانادا خواستگاه بزرگترین شرکت‌های فناوری در دنیا است که همواره استعدادهای خلاق را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. متخصصان حرفه‌ای در حوزه فناوری در کانادا، بزرگترین شرکت‌های فناوری در دنیا را نیز به سمت خود کشیده‌اند. تعهد کانادا نسبت به توسعه و جذب استعداد، حمایت از نوآوری و هزینه‌های پایین کسب و کار در این حوزه، کسب درآمد شرکت‌های فناوری را آسان کرده است.

 • ۶۵۰ هزار فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی و امنیت سایبری

تولید پیشرفته

صنعت تولید پیشرفته کانادا که شامل زمینه‌های روباتیک، چاپ سه بعدی و فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌شود، از یکی از بهترین فضاهای تحقیق و توسعه در جهان بهره می برد. کانادا کشوری پیشرو در یکپارچه‌سازی سامانه‌ها، هوش مصنوعی، حسگرها، دید ماشینی و اتوماسیون به شمار می‌رود که راهکارهای یکپارچه‌سازی صنعت ۴.۰ در عملیات‌های ساخت را تسهیل می‌کند.

 • ۱.۷ میلیون فرصت تولید
 • زمینه‌هایی همچون: خودروسازی، دستگاه‌ها و تجهیزات، مواد شیمیایی

منابع طبیعی

حدود نیمی از شرکت‌های استخراج و اکتشاف معدن در جهان که اسامی آن‌ها به صورت عمومی منتشر شده‌اند در کانادا واقع شده‌اند. کانادا ششمین کشور جهان با بیشترین میزان تولید انرژی است. منابع طبیعی فراوان کانادا، دسترسی بازار جهانی و تعهد به فناوری‌های پاک، این کشور را به یکی از بهترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاران در این حوزه تبدیل کرده است.

 • بیش از ۱.۷ میلیون فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: نفت و گاز، مواد معدنی و آهن، صنعت جنگل

سرگرمی و رسانه

صنعت سرگرمی و رسانه کانادا یکی از خلاقانه‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین‌ها در جهان است. از پر فروش‌ترین بازی‌های ویدئویی گرفته تا آثار برجسته هالیوودی، کانادا سابقه گوناگون و درخشانی در این حوزه داشته است. کانادا کشوری پیشرو در تولید بازی‌های ویدئویی، جلوه‌های بصری و انیمیشن به شمار می‌رود و یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاران برای رشد کسب و کار خود در این حوزه است.

 • ۲۲۰ هزار فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون:  جلوه‌های بصری و انیمیشن، بازی‌های ویدئویی و فیلم و تلویزیون

کشاورزی تجاری

صنعت کشاورزی و غذای کانادا از منابع طبیعی فراوانی بهره‌مند است که شامل زیستگاه‌های گوناگون گیاهان و حیوانات است. تولید کنندگان خوراک و کارخانه‌داران در کانادا از هزینه‌های کسب و کار پایین، بازارهای صادراتی در دسترس و فناوری‌های پیشرفته در کشاورزی بهره می‌برند.

 • ۲.۳ میلیون فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: تولید محصولات کشاورزی و دامداری، فرآوری خوراک و نوشیدني

فناوری پاک

کانادا متعهد شده است تا اقتصاد خود را به یک اقتصاد با آلودگی پایین تبدیل کند و با همکاری سهامداران و حوزه‌های قضایی در کشور و در سراسر دنیا، فناوری‌های پاک خلاقانه و رقابتی را به بازار آورده است. هزینه‌های تحقیق و توسعه پایین در کانادا، متخصصان حرفه‌ای، منابع طبیعی فراوان و حمایت از نوآوری، این کشور را برای توسعه صنعت فناوری پاک بسیار جذاب کرده است.

 • ۱۸۳ هزار فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: تولید محصولات کشاورزی و دامداری، فرآوری خوراک و نوشیدنی

علوم زیستی

کانادا با علوم زیستی و راهکارهای مراقبت سلامت با کیفیت آن شناخته می‌شود. کانادا خواستگاه بسیاری از متخصصان حرفه‌ای در حوزه علوم زیستی در انواع شاخه‌ها است. این کشور با موسسات آکادمیک تراز اول، شبکه‌های گسترده تحقیقاتی و هزینه‌های پایین، فضایی نوآورانه برای شرکت‌های علوم زیستی فراهم کرده است.

 • ۹۰۰ شرکت سلامت و علوم زیستی
 • زمینه‌هایی همچون: داروسازی، فناوری پزشکی و کارآزمایی بالینی

برای سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید از ۳ روش استفاده کنید:

 • مهاجرت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های کانادا
 • مهاجرت از طریق خوداشتغالی
 • مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ کارآفرینی