پیشنهاد کار یا جاب آفر کانادا

مهاجرت به کانادا و کار در این کشور چند سالی می شود که میان افراد در سراسر دنیا باب شده است. داشتن زندگی ایده آل، داشتن شغل متناسب با مهارت و استعداد و درنهایت دریافت حقوق با توجه به استاندارد های روز جهان باعث شده است تا کانادا مقصد محبوبی برای مهاجران باشد.

دلیل دیگری که افراد را به سمت این کشور می کشاند، راه ها و روش های مهاجرت به آن است. به عنوان نمونه کسی که بخواهد به واسطه کار به کانادا مهاجرت کند راه ها و روش های گوناگونی پیش روی او قرار دارد که بسته به نوع شرایطش می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند. حال، اگر کسی ویزای جاب آفر کانادا را دریافت کرده باشد به سرعت و با قطعیت در یکی از این روش ها پذیرفته و به کانادا می رود.

job offer چیست؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که یکی از آن ها دریافت ویزای جاب آفر کانادا (job offer visa) است. در جاب آفر کانادا، مشاغلی زیادی وجود دارد که هر کدام بر اساس تقاضا و نیاز هر ایالت یا به صورت فدرال دسته بندی شده است. به عنوان نمونه می توان به جاب آفر بریتیش کلمبیا اشاره کرد.

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند با پیدا کردن شغل متناسب با مهارت و استعدادشان در روش های مهاجرت کاری به کانادا، بستگی به شرایط شان شرکت کنند.

در واقع، جاب آفر کانادا راهی است که به متقاضی کمک می کند شانس بالایی در اکسپرس انتری، برنامه استانی و در کل روش های مهاجرت کاری به این کشور پیدا کند. چرا که داشتن قرارداد کاری از یک کارفرمای کانادایی سبب می شود تا امتیاز فرد در هر برنامه بالا برود و مهاجرت او قطعی گردد.

شرایط جاب آفر کانادا

برای بسیاری از افراد اخذ ویزای کار در کانادا امری پیچیده و مشکل به نظر می آید و بیشتر به این موضوع فکر می کنند که چطور امکان دارد یک کارفرمای کانادایی برای آن ها درخواست شغلی بفرستد. یا چطور بفهمند کارفرمایی به نیروی کاری چون آن ها نیاز دارند.

لذا، شرط اولیه برای جاب آفر، پیدا کردن شغل و قرارداد کاری است. از این رو، متقاضی باید در سایت های کاریابی کانادا، لیست مشاغل پرتقاضا این کشور، شبکه های اجتماعی مانند لینکدین یا ارتباطات خود برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام کند. از آن جایی که جاب آفر برای هر روش متفاوت است، شرایط، مدارک و حتی نوع کار نیز می تواند متغیر باشد. اما به عنوان یک قانون کلی، هر متقاضی باید واجد شرایط زیر باشد.

  •  داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی بر طبق لسیت مشاغل مورد نیاز NOC: A,B,0
  •  داشتن حداقل مهارت زبانی
  •  داشتن تمکن مالی برای تامین مایحتاج زندگی
  •  داشتن حقوق کاری بر طبق قوانین کانادا
  •  داشتن شرایط اولیه مهاجرت به کانادا
  •  داشتن صلاحیت لازم برای انجام شغل
  •  داشتن سابقه کاری مرتبط با شغل در خواست شده
  •  داشتن تحصیلات با توجه به نوع شغل
  •  داشتن کارفرمای مورد تایید دولت کانادا

لیست مشاغل ویزای جاب آفر کانادا

دولت کانادا برای آنکه متقاضیان جویای کار بهتر بتوانند برای پیدا کردن شغل یا جاب آفر اقدام کنند. لیست مشاغل مورد نیاز و پرتقاضا را منتشر می کند. لازم به ذکر است که مشاغل در این لیست هر از چند گاهی بستگی به نیاز کارفرما تغییر می کند.