چند رشته پردر آمد که بیشترین بازار کار را در کشور کانادا دارند به شما دوستانی که قصد تحصیل در کانادا را دارید معرفی می کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید :

پرستاری:

یکی از مشاغل پر طرفدار در کاناداست که اخیرا هم چندین سال پی در پی در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قید شده است .میانگین در آمد هر پرستار از 19 دلار به 60 دلار در ساعت می رسد .کسانی که دررشته پرستاری تحصیل می کنند بعد از اخذ مدرک لیسانس (معادل CEGEP) و ثبت توسط مرجع قانونی استان محل اقامت می توانند وارد بازار کار شوند .


نرم افزار :

در دنیایی که فناوری روز به روز گسترده تر می شود و جایگاه ویژه ای پیدا می کند رشته هایی مانند نرم افزار و شبکه و .... جزء رشته های پردرآمد و پر متقاضی تلقی می شوند .هر مهندس نرم افزار با داشتن مدرک لیسانس و شرکت در کلاس های اصول اولیه مربوط به نرم افزار و کامپیوتر می تواند وارد بازار کار شود و به با میانگین 48000 دلار تا 153000 دلار در سال دسترسی پیدا کند .


مدیریت کسب و کار :

مدیریت کسب و کار یکی دیگر از رشته های پر در آمد در کاناداست که مناسب افرادیست که متقاضی پست های مدیریتی در بخش های عمومی و دولتی و خصوصی هستند .از اصلی ترین شروط ورود به بازار کار این رشته فارغ تحصیلی در رشته های ارشد مدیریت کسب و کار، ارشد مدیریت بازرگانی و ارشد مدیریت تجارت می باشد .با ورود به بازار کار این رشته می توان به در آمدی 27000 دلاری تا 134000 دلاری دسترسی پیدا کرد.


پزشکی :

در همه دنیا پزشکی یکی از رشته های سخت می باشد که بعد از تلاش بسیار رسیدن به در آمد هنگفت را در پی دارد.پزشکان بعد از اخذ مدرک لیسانس و ورود به دانشکده پزشکی و بعد از سپری کردن دوره رزیدنتی می توانند به بازار کار وارد شوند .میانگین در آمد پزشکان در کانادا از 109000 دلار تا 580000 دلار در سال می باشد ( این مبلغ بسته به تخصص متفاوت می باشد )


حسابداری :

دنیای حسابداری دنیای گسترده ایست که از شرکت های کوچک نا بزرگ به آن نیازمند هستند متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار حسابداری را دارند باید مدرک لیسانس حسابداری و مدرک CPA داشته باشند.یک حسابدارمیتواند درآمدی 42000 دلاری تا 103000 دلاری در سال داشته باشد.


مهندسین هوافضا:

به طور کلی مهندسین از جایگاه ویژه ای در بازار کانادا برخوردار هستند رشته ی هوافضا نیز از دیگر رشته های مهندسیت که بعد از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار در آمدی 49000 دلاری تا 110000 دلاری در سال را میسر میکند .


دارو سازی :

جزء رشته های سخت محسوب می شود اما نه به سختی پزشکی اما از لحاظ در آمدی با پزشکی قابل قیاس است .از شروط ورود به بازار کار این رشته اخذ مدرک دارو سازی و قبولی در آزمون PCAT می باشد میانگین درآمد یک داروساز در کانادا 22دلار تا 74 دلار در ساعت میباشد .