از سال 1887، دانشگاه مک مستردر زمینه رشد توانایی های انسانی گام های گسترده ای برداشته است و از طریق روش های نوین آموزش و یادگیری و تحقیقات در سطح جهانی زبانزد می باشد.
یکی از چهار دانشگاه برتر کانادا که رتبه ی آن زیر 100 در جهان رتبه بندی شده است، دانشگاه McMaster است که موفق به پرورش افراد و کسب افتخارات برجسته ای از جمله سه برنده جایزه نوبل، رهبران کسب و کار جهانی، نوآوران تکنولوژی، سیاستمداران برجسته، روشنفکران عمومی، بشردوستانه ها و هنرمندانه می باشد.
با یک ساعت رانندگی از تورنتو و یا یک ساعت پرواز یک ساعت از فرودگاه های ایالات متحده نیویورک، واشنگتن دی سی و شیکاگو، به دانشگاه مک مستر می رسید.
این مجموعه آموزشی شامل 21،441 دانشجوی کارشناسی، 3،519 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا ، 1413 دانشکده تمام وقت از 137 کشور در سراسر جهان است.
علاوه بر دانشکده های پزشکی معروف جهان، این دانشگاه در رشته های مدیریت کسب و کار ، علوم پایه ، علوم اجتماعی و علوم انسانی نیز ازجمله مراکز عالی محسوب می شود.
دانشجویان این دانشگاه این فرصت را دارند تا در طیف وسیعی از رشته ها ادامه تحصیل داده و آینده ای درخشان در جامعه برای خود رقم بزنند.
دانشگاه مک مستر در رشته های پزشکی شهرت بسیاری دارد. علاوه بر این، آموزش های حرفه ای در رشته های مهندسی و مدیریت کسب و کار نیز ارائه می دهد.
McMaster دارای شهرت خوبی به عنوان یکی از مراکز اکتشافاتی و نوآوری است و به طور مداوم در بین دانشگاه های پرجمعیت کانادا دارای بالاترین رتبه بوده است.
دانشجویان و محققان McMaster در زمینه های پزشکی، محیط زیست و هوشمندسازی و سایر رشته های کاربردی و تخصصی به نیازهای جامعه پاسخ داده و در جهت بهبود کیفیت زندگی، بهره وری و ایجاد فرصت های توسعه و پیشرفت در سراسر دنیا گام های گسترده ای برداشته است.
اعضای هیئت علمی این دانشگاه از بیش از 90 کشور جهان و دارای 70 توافق نامه بین المللی می باشد. همچنین این دانشگاه تنها عضو کانادایی سازمان ملل متحد در زمینه ی آب، محیط زیست و بهداشت است و با تکنولوژی و ایده های خود نه تنها کانادا بلکه کل جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.