یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا که توسط مجلس سلطنتی در سال 1841 تأسیس شده است، دانشگاه Queen 's می باشد که در سال 2015 برنده جایزه نوبل دکتر آرتور بک مک دونالد گردید.
این دانشگاه رتبه چهارم را در بین دانشگاه های پزشکی دکترا در کانادا دارد. همچنین دارای 17 مرکز تحقیقاتی برای محققان است که اخیراً پیشرفت قابل توجهی در رشته های فیزیک هسته ای، سرطان، زیست شناسی و فن آوری و انرژی پاک داشته اند.
بیش از 2900 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که 10 % آنها بصورت تمام وقت می باشند.
دانشجویانی که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، از لحاظ تحصیلی دارای رتبه بالای 89 ٪ هستند که این دانشجویان از سراسر کانادا و بیش از 110 کشور در سراسر جهان می باشند.

این دانشگاه دارای شش کتابخانه بزرگ و چند موزه برجسته و هنری است، از جمله مرکز هنری Agnes Etherington و مرکز هنرهای نمایشی Isabel Bader.
دانشگاه Queen 's متشکل از دانشجویان پر جنب و جوش که در رتبه ی دوم بالاترین درصد از دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بصورت تمام وقت در میان دانشگاه های کانادا در سال 2016 می باشد.
دانشجویان این دانشگاه از بیش از 80 کشور دنیا در بیش از 125 رشته تحصیلی فارغ التحصیل می گردند و بالای 50 درصد آنها در ادارات و مراکز تحقیقاتی مشغول به کار می شوند و با فرصت های حرفه ای بازار کار مواجه خواهند شد.
بالاترین تعداد مقطع دکترا در سرانه کانادا از فارغ التحصیلان این دانشگاه می باشند و دانشجویان بین المللی بیش از 26٪ از کل دانشجویان را تشکیل می دهند.