تورنتو با حدود ۶ میلیون نفر جمعیت و به عنوان بزرگترین شهر کانادا، در لیست مقاصد مهم برای مهاجرت قرار دارد. مهاجرت به تورنتو کانادا یک تجربه بی نظیر و شگفت انگیز است، مملو از فرصت‌های کاری، تحصیلی و حرفه‌ای. بدون شک به همین دلیل است که شهر تورنتو مدام در رتبه بندی بهترین شهر جهان برای زندگی قرار می‌گیرد. این شهر با میلیون‌ها مهاجر، کارگر خارجی و دانشجویان بین المللی، در حال حاضر یکی از مقاصد عالی برای زندگی است. اگر شما هم قصد اقامت در این شهر کانادا را دارید، اما در مورد روش مناسب برای مهاجرت و مزایای آن بی‌اطلاع هستید، بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نکات مهم پیش از مهاجرت به تورنتو کانادا

تورنتو مرکز استان انتاریو، در جنوب شرقی کانادا واقع شده است. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر کانادا ، شهری چند فرهنگی و مرکز مالی و تجاری این کشور است. این شهر در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو واقع شده که بخشی از مرز بین کانادا و ایالات متحده را تشکیل می‌دهد. تورنتو در حاشیه برخی از بهترین زمین‌های کشاورزی کانادا قرار دارد و با برخورداری از آب و هوای مناسب برای رشد طیف وسیعی از محصولات، به یک مرکز حمل و نقل، توزیع و تولید تبدیل شده است. از همه مهمتر، موقعیت مرکزی آن باعث شده این شهر بیشترین روابط اقتصادی را در کانادا داشته باشد. همین عامل مهم مهاجرت به تورنتو کانادا را برای متقاضیان مهاجرت جذاب کرده است.

از نیمه دوم قرن ۲۰ این شهر به طور خارق العاده‌ای رشد کرده و به یک کلانشهر پر جنب و جوش، پر رونق و جهان وطنی تبدیل شده است. در واقع این مقصد مهاجرت، یکی از جهان وطنی ترین شهرهای دنیا به شمار می‌رود؛ زیرا بیش از نیمی از ساکنان آن به اقلیت‌های مختلف ملی، فرهنگی، مذهبی و قومیتی تعلق دارند و به بیش از ۲۰۰ زبان صحبت می‌کنند.

Find Fun Things to Do in Toronto with Kids | Radisson Hotels

هزینه‌های زندگی در تورنتو کانادا

یکی از نکات مهمی که پیش از مهاجرت به تورنتو کانادا باید به آن توجه داشت؛ هزینه زندگی در این شهر است. با توجه به تغییرات گسترده و مدرن‌تر شدن تورنتو در سال‌های اخیر، هزینه‌های زندگی از جمله خرید یا اجاره مسکن، حمل و نقل و هزینه‌های مربوط به خرید مایحتاج روزانه در تورنتو افزایش یافته است.

البته میزان زیادی از این هزینه‌ها به سبک زندگی و کاری فرد بستگی دارد و راه‌های زیادی برای کاهش آن هم وجود دارد. به طور مثال می‌توان از فروشگاه‌های بزرگ و عمده فروشی‌ها خرید کرد یا به جای اینکه با وسایل حمل و نقلی مثل تاکسی جابجا شد از دوچرخه استفاده کرد. در واقع با حداقل درآمد سالیانه ۴۰ هزار دلار می‌توان در این شهر زندگی خوبی داشت.

مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا

اغلب شهرهای کانادا از جمله تورنتو، صرف نظر از اینکه اهل کجا هستید، پذیرای شما به عنوان یک مهاجر هستند. در کنار پذیرش آسان در این جامعه چند فرهنگی، مهاجرت به تورنتو کانادا دارای مزایای دیگری هم هست که مهم‌ترین آنها در ادامه آورده شده است.

تورنتو ایمن و سرگرم کننده است

در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ آمریکای شمالی، تورنتو بسیار ایمن است. مطمئناً، بعضی از محله‌های تورنتو ممکن است از مناطق دیگر ناامن‌تر باشند، اما بیشتر افراد (مردان ، زنان و کودکان) بعد از مهاجرت به تورنتو کانادا و زندگی در این شهر احساس امنیت می‌کنند. همچنین تورنتو سرگرم کننده است زیرا با هجوم بسیاری از مردم از سراسر کانادا و جهان به تورنتو، سرگرمی‌های متنوعی برای جوامع مستقر در این شهر ایجاد شد. تورنتو شهری در حاشیه پارک‌های ملی و سواحل است. برای طبیعت گردی گزینه‌های متعددی از جزیره تورنتو تا ترینیتی بلوودز و از سواحل زیبا تا پارک ملی شهری روژ، وجود دارد که به راحتی می تواند شما را از فضای شهری برای مدتی دور کند.
How the financial services industry contributes to Toronto's economy |  Advisor's Edge

حمل و نقل عمومی در تورنتو در دسترس و ارزان است

حمل و نقل عمومی در تورنتو توسط کمیسیون حمل و نقل به خوبی اداره می‌شود. در واقع برای همه افرادی که مهاجرت به تورنتو کانادا را انتخاب کرده‌اند، یکی از دلایل اصلی همین مورد بوده است. علاوه بر حمل و نقل عمومی، استفاده از دوچرخه نیز در این شهر کانادا مرسوم است و برای افرادی که تحمل ترافیک را ندارند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

تورنتو چهار فصل مشخص دارد

برخلاف اغلب شهرهای کانادا که سردسیری هستند و زمستان طولانی دارند، یکی از مزایای مهم مهاجرت به تورنتو کانادا همین چهارفصل بودن آن است. این شهر دارای تابستان‌های پرتحرک، پاییزهای رنگارنگ، زمستان‌های برفی و بهاری با آب و هوای بسیار مطبوع است. خبر خوب برای مهاجران ایرانی این است که، در مقایسه با برخی دیگر از شهرهای کانادا (مانند مونترال یا اتاوا) ، زمستان‌های تورنتو بسیار معتدل است.
18 Top-Rated Tourist Attractions in Toronto | PlanetWare

فرصتهای شغلی زیادی در تورنتو وجود دارد

شاید هزینه‌های جاری زندگی و اجاره خانه در این شهر زیاد باشد، اما یکی از مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا فرصت‌های شغلی فراوان است. اقتصاد تورنتو متنوع و پررونق است، به این معنی که یافتن یک شغل – یک کار به درآمد خوب – در تورنتو ممکن است از آنچه فکر می‌کنید، آسان‌تر باشد.

تورنتو همچنین ممکن است مکانی عالی برای شما باشد تا شغل رویایی خود را آغاز کنید، زیرا مرکز اصلی بسیاری از صنایع مربوط به حوزه‌های مدرن و جذاب از جمله امور مالی، ساخت فیلم، آموزش و انواع مختلف فناوری از جمله هوش مصنوعی است.

ایرانیان بسیاری ساکن تورنتو هستند

علاوه بر تمام مواردی که اشاره شد، یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا برای ایرانیان، جمعیت زیادی از مهاجران هم وطن در این شهر است. به همین دلیل فرد مهاجر در بدو ورود احساس غربت و فشار روانی ناشی از مهاجرت را نخواهد داشت و می‌تواند ارتباط خود با هم وطنان را در خاک غربت نیز حفظ کند.