دامپزشکی یکی از زیرشاخه‌های علوم پزشکی است. این رشته به خاطر آینده درخشانی که دارد، جزو رشته های پرمتقاضی است. اما آنچه که در رشته دامپزشکی اهمیت دارد، علاقه داشتن به حیوانات است. ما در این صفحه قصد داریم به موضوع تحصیل دامپزشکي در کانادا، شرایط اخذ پذیرش در این رشته از یکی از دانشگاه‌های کانادا و نکات مهم پیرامون آن بپردازیم.

در سرتاسر کانادا دوره‌های مختلفی برای رشته دامپزشکی ارائه می‌شود. تحصیل دامپزشکي در کانادا به دلایل مختلفی ازجمله امکان دریافت بورسیه دانشگاهی، بالا بودن درآمد و بازار کار خوبی که این رشته دارد، امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجوهای خارجی قرار گرفته است.

اگر شما هم به رشته دامپزشکی علاقه‌مندید و دوست دارید در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌ های کانادا که این رشته را ارائه می‌کنند تحصیل کنید، حتماً در ادامه مطلب با من همراه باشید. مطمئن باشید به اطلاعات خوبی در این زمینه می رسید.

برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دامپزشکی در کانادا

کانادا بیش از ۹۰ دانشگاه دارد. دانشگاه‌های این کشور در رنکینگ‌های جهانی، به نسبت بسیاری از دانشگاه‌های کشورهای توسعه‌یافته در وضعیت مناسبی هستند. استانداردهای آموزشی بالا، یکی از ویژگی‌های بارز آموزش عالی کانادا است. گفتنی است که بسیاری از دانشجوهای بین‌المللی، به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی، تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند.

دام‌پزشکی در کانادا دارای دوره‌های عملی است. این دوره‌های کمک می‌کنند تا دانشجو زیر نظر دامپزشکان مجرب، تجربیات زیادی کسب کنید. اگر دانشجو در دوران تحصیل نمرات خوبی کسب کند، علاوه بر مزیت‌های شغلی می‌تواند هزینه تحصیل خود را نیز کاهش بدهد و کمک‌هزینه‌های زیادی دریافت کند.

اما برای این‌که بدانید در کدام دانشگاه‌ها، دوره‌های عملی برگزار می‌شوند، باید به‌طور مستقیم با خود دانشگاه مکاتبه کنید.

بسیاری از دانشجوهای خارجی که به تحصیل دامپزشکي علاقه‌مند هستند، کشور کانادا را گزینه  مناسبی برای تحصیل می‌دانند. تحقیقات نشان می‌دهد که دامپزشکان کانادا به لحاظ رفاهی در وضعیت و سطح مناسبی هستند.

در کانادا دوره‌های مختلفی برای رشته دامپزشکی ارائه می‌شود. با توجه به اینکه بسیاری از مراکز مختلف دولتی و خصوصی این کشور، به فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی نیاز مبرم دارند، می‌توانیم به‌صراحت بگوییم که تحصیل دام‌پزشکی در کانادا بازار کار خوبی دارد.

دانشگاه‌ها یا دانشکده‌های دامپزشکي در کانادا:

  • کالج دامپزشکی آتلانتیک (Atlantic Veterinary College)
  • دانشگاه جزیره پرنس ادوارد (University of Prince Edward Island)
  • دانشگاه مونترال (Université de Montréal)
  • کالج دامپزشکی انتاریو (Ontario Veterinary College)
  • دانشگاه گوئلف (University of Guelph)
  • کالج دامپزشکی وسترن (Western College of Veterinary Medicine)
  • دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)
  • دانشگاه کلگری (University of Calgary)